Dynamic Mekik Sehpası

Mekik Sehpası Nasıl Kullanılır, Kullananların Tavsiyeleri ?

Spor salonlarında en çok kullanılan karın kası geliştirici aletler arasında mekik sehpaları gelmektedir. Ev tipi mekik sehpası ürünleri hem katlanabilir mekik sehpası özellikte olduğu için yer kaplamazlar. Sizinde yer probleminiz yoksa evinizde, terasınızda, veya bahçenizde mekik sehpası ile ve beraberinde alacağınız kilolarına göre değişen ev tipi dambıl seti ile kapsamlı bir egzersiz programı oluşturabilirsiniz. Spor sehpası olarakta adlandırılan bu sehpaların çok fonksiyonlu modelleri olduğu gibi yere paralel düz durabilen hem mekik çekebileceğiniz hem ağırlık seti ve halter seti ile çalışmalarda da kullanabileceğiniz 3 açılı ayarlı modeleride mevcuttur. Eğimli mekik sehpası çalışmalarda mekik hareketinin zorluk seviyesini ayarlayabilmenizi sağlar. Yeni başlayan kullanıcılar eğimi ne kadar yatay yaparsa o kadar daha kolay mekik çekebilirler. Karın kaslarınız geliştikçe dik eğime getirip çok daha etkili ve zor antrenmanlar yapabilirsiniz. Günümüz çalışma şartlarındaki hareketsiz ve durağan sistem hem erkekler hem kadınlar için özellikle bölek ve basen bölgesinde yoğun yağlanmalar olabilmektedir. İş hayatından ve ev işlerinden zaman bulamayıp düzenli spor yapamadığımız için bu sistem kısır döngüye girip bir türlü istediğimiz vücut hatlarına ve bu sorunların getirdiği şikayetler ile başa çıkamıyoruz. Eğer bu kötü gidişata biran önce dur demezsek bir noktadan sonra geri dönüş çok daha zor olacaktır. Vücudumuz aşırı yağlanma ve dolayısı ile oluşan kalp ve damar sorunları ile bir süre sonra bize acil uyarılar verecektir. Geri dönülmesi zor pozisyona gelmeden önce bu hareketsiz yaşam stilinden yavaş yavaş kurtulmak en iyi seçenek olacaktır.

Eğer spor salonunda veya dışarıda açık hava düzenli spor yapma şansınız ve imkanınız yoksa evde kendinize ufak tefek spor aletleri ile çok daha kolay spor ve egzersiz imkanı yaratabilirsiniz. Göbek bölgesi için şimdiye kadar en çok kullanılan ve en etkili olduğu kanıtlanan spor aleti bildiğiniz üzere mekik aleti ürünleridir. Sporbyfit sayfamızda şimdiye kadar ne çok satılan en popüler ve müşteri memnuniyeti yüksek ürünler içinde delta mekik sehpası modelleri gelmektedir. Daha sonra busso ve cosfer mekik sehpalarını inceleyebilirsiniz. Mekik hareketinden en iyi etkiyi görmek ve zayıflamanıza yardımcı olması için düzgün ve doğru mekik önemlidir. Aletsiz şekilde mekik çakmek kısa süre içinde boyun ve bel ağrısı nedeni ile bırakılmaktadır. Ancak bel ve boyun kaslarınızı destekleyen, duruş ve tutuş pozisyonları ile daha kolay ve bir o kadar etkili mekik çekebilirsiniz. Mekik aleti kullanmadan 2-3 mekik çeken kullanıcı destekleyici mekik aletleri ile 15-20 hatta daha fazla mekik çekebilir. Mekik çekmek en yoğun yağlanma olan göbek bölgesindeki dokuları sıkıştırarak ve kasların kendini sıkma hareketi ile bu bölgede hem kan dolaşımı hızlanacak ve oksijen daha çok ulaşarak yağ yakımı mümkün hale gelecektir. Önemli olan düzenli şekilde mekik egzersizlerine devam etmenizdir. Örnek olarak yeni başlayanlar her gün en az 20-25 dakika mekik aleti ile zaman geçirmelidir. Her geçen gün daha doğru ve nizami mekik çekebilir hale gelip sonunda da en doğru mekik ile en kısa sürede en iyi etkiyi alabileceksiniz.

Mekik Sehpası ile Mekik Çekmek Göbeği ve Basen Yağlarını Eritir mi ?

Spor sehpası ile evinizde yağ birikimi olan bölgeleri çalıştırıp daha sonrasında ise abdominal kaslarınızı geliştirmek isterseniz tercih edebileceğiniz en mükemmel ürün mekik sehpası olacaktır. Mekik hareketi ile vücudumuzdaki biriken yağ depolarını yakmak için önemli olan doğru mekik ve düzenli egzersizdir.Mekik çekerken özellikle mekik sehpası kullanmanız en doğru ve düzgün mekik hareketini yapabilmenizi sağlayacaktır. En doğru mekik nasıl çekilir ; Kullandığınız mekik aletine göre pozisyonunuz değişecektir. Püf noktaları olarak dizler olduğunca bitişik, eller mümkün olduğu sürece ensede bağlı, sırtınız yerle teması kesip karın kaslarınızın yandığını acıdığını hissediyorsanız doğru yoldasınız demektir. Önemli olan bir diğer husuta nefes teknikleridir. Sırtınız yerdeyken yani efor harmadığınız pozisyonda nefes alıp, efor harcadığınız sürecin sonunda nefes vermek en idealidir. BU şekilde çok daha fazla ve doğru mekik çekebilirsiniz. Yeni başlayan kullanıcılar mekik aletinden olabildiğince destek almaya çalışmalı ve daha rahat ve kaslarını çok fazla zorlamadan başlamalılar. 1 haftanın sonunda yavaş yavaş güç kazandığınız için daha düzgün bir mekik hareketi yapabiliyor olacaksınız. Mekik çekerken boyun ve sırt ağrılarını önleyici en etkili alet olan ab rocket mekik aleti tavsiye edebiliriz. Ayrıca yarım mekik ve yan mekik hareketide yapabildiğiniz ab roller mekik aleti orta seviye kullanıcılar için mükemmel bir seçim olacaktır. Evinde yer problemi yaşamayan ve çok daha fonksiyonel düz ve ters mekik çekebileceğiniz bir ürün isteyenler ise mekik sehpası seçeneklerini incelemenizi tavsiye ederiz. Diğer mekik aleti içinde ab wheel egzersiz tekeri veya lastikli tekerlekli mekik aleti de sayılabilir. Önemli olan hergün 2 seans şeklinde ortalama 15-20 dakikalık egzersizler ile sonuca gitmek ve göbek ve basen bölgesindeki istenmeyen yağlanmalarından kurtulmanız mümkündür.

Mekik Sehpası ile Mekik Çekmenin Faydaları ?

Mekik Sehpaları ile mekik çekmenin hem vücudumuz hemde psikolojimiz için çok olumlu sonuçları ve faydaları olacaktır. Aynı zamanda mekik sehpasının sağladığı faydalardan biride ters mekik hareketini yapabilmenizdir. Ters mekik ile ilgili detaylı bilgiye blog sayfamız içindeki ters mekik nasıl çekilir adlı makale yazımızdan ulaşabilirsiniz. Bunlara kısaca değinmek gerekirse ; Mekik hareketi ile hem vücudunuzdaki kas ve iskelet problemleri sonucu oluşan ağrılardan kurtulmuş olacaksınız hemde vücudunuzda daha çok oksijen dolaşarak daha zinde ve mutlu bir yaşama kucak açabilirsiniz. Düzenli ve doğru mekik ile göbek ve basen bölgesindeki yağlanmalar azalacak ve her geçen gün istediğiniz fit bir görünüme kavuşabilieceksiniz. Kan dolaşımı ve dolaşım sistemindeki olumlu etkiler ile kendini çok daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır.

Kapıda Ödemeli Mekik Sehpası Nereden Alınır ve Nerede Satılır ?

Sporbyfit.com olarak sayfamızda fitness ve zayıflama ürünleri kategorilerinde ürün satın alan kullanıcıların en çok tercih ettiği ve memnuniyet derece yüksek sorun yaşamadığımız ürünlerden biride mekik sehpası ürünleridir. Mekik Sehpası ürünleri ithalatçı firma tarafından 2 yıl garantili ve faturalı olarak gönderilmektedir. Sporbyfit üzerinde fiyat indirimi ile kampanya yapılan tüm mekik aletlerine indirimli mekik aleti linkinden ulaşabilir ayrıca kampanyadaki mekik sehpası ürünlerine ise indirimli mekik sehpası linki ile ulaşabilirsiniz. Ürünleri ister siteden online kart ile taksitli, banka havale/eft ile indirimli veya kapıda nakit ödemeli mekik sehpası seçeneği ile satın alabilirsiniz.

Sporbyfit.com Ailesi olarak mutlu huzurlu ve sağlık bir yaşam dileriz...